Yasemin'in 1 Yas Partisi!

Geçtiğimiz Eylül, Cafe Zanzibar'da Yasemin için çok keyifli bir parti hazırladık. Bazı organizasyonları o kadar benimsiyoruz ki sanki ailemizden birine hazırlanır gibi heyecan ve mutlulukla çalışıyoruz. Nihan Hanım'la tanıştıktan sonra da aynı hislerle dolduk ve Yasemin'in 1 yaş partisi de bizim dahil olmaktan çok keyif aldığımız özel bir organizasyon oldu.

Bu güzel cupcake kulesi, Nihan Hanım'la tanışmamıza da vesile olan Mutlu Dükkan tarafından hazırlandı. Pastanın üzerindeki minik kız Yasemin'in ta kendisi. :)  Mutlu Dükkan'ın sahibesi Zeynep Hanım, Yasemin'in fotoğraflarından ve parti elbisesinden esinlenerek bu sevimli figürü ona özel çalıştı. 

Pasta ve cupcake ikramlarımız dışında, Yasemin'in minik misafirlerine özel süt şişeleri ve şeker keseleri ile süslü çubuklu atlar hazırladık. Tatlı masamızda ayrıca temamıza uygun kocaman pamuk şekerler ve kağıt helvalar vardı.

Masa düzenlemelerinde örtü ve runner kullanmak yerine Yasemin'e özel amerikan servisleri hazırladık. Emaye sürahilerde taze çiçekler, atlıkarıncalar ve parti şapkaları masa süslememizde öne çıkan diğer detaylardı. 

1 yaş partisi hediyesiz olmaz. :) Yasemin'in misafirleri bu konuda oldukça cömertlerdi, hediye köşemiz parti boyunca rengarenk paketlerle doldu taştı.

1 yaş partileri daha çok aileler için kutlanır derler ama Yasemin'in partisinde bu tabunun yıkıldığını düşünüyoruz. Kendisi gibi çok neşeli minik misafirleriyle bowling oynadık, boyamalar yaptık, puzzle ve oyun hamurlarıyla hiç sıkılmadan çok güzel vakit geçirdik.

Yasemin en yakın arkadaşlarıyla bol bol fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi. :)

Nihan Hanım'a ve eşine bu güzel fotoğrafları kullanmamıza izin verdikleri için teşekkür ederiz. 

Fotoğraflar Ezgi Yılmaz tarafından çekilmiştir.