Ayşe'nin Çay Partisi

Çok seviyorum. :) İlk göz ağrımız Aras'ı, Çocuklara Mucizeler'in ilk organizasyonunda beraber çalışma fırsatını bulduğumuz Ayşeciğimi çok seviyorum. 2 sene önce annemin İzmir'de bir mağazaya kartımızı bırakması üzerine Ayşe bize telefon açtı ve ilk bebeği Aras'ın gelişini kutlamak için ilk bebek organizasyonumuzu yaptık. Ardından Aras'ın hastane süslemesi, diş buğdayı, doğum günü partisi derken, şimdi 5. partimizi Ela'yı karşılamak için yapıyoruz. 

Ev ortamında, çok sıcak doslarla, enfes lezzetli ikramlarla harika bir çay partisi gerçekleştirdik. Umarım her detayına bayıldığım bu partiyi siz de bizim kadar severek incelersiniz.

Partiye gelen tüm misafirlerimizi, şemsiyelerle süslü kadehlerde şampanya ile karşıladık. 

23.jpg

Ayşe'nin ilk partisini Limonlu Bahçe'de bir kahvaltı organizasyonu ile kutlamıştık. Bu kez Ayşe'nin ev dekorasyonuyla da bütünlük oluşturabilecek farklı bir konsept yarattık ve ona güllerle, dantellerle, vintage detaylarla süslü bir çay partisi hazırladık.

Güllü kağıtlarla süslü sandviçleri Ayşecim için ben evden hazırlayıp getirdim. Danteller ve güllerle süslü cupcakeler, cakepoplar ise Kurabiye Kamyonu tarafından hazırlandı. 

Ahududulu ve Yaban Mersinli kavanoz pastalar Bella Torta tarafından hazırlandı.

Pasta yerine temamıza çok uyacağını düşündüğümüz bu çoook güzel beze kulesi de Kurabiye Kamyonu'nun eseri.

Evde yapılan partiler sarmasız, böreksiz olmaz. Parmakları yedirten bu lezzetli sarmalar anneanneden, mahlepli kurabiyeler ve çıtır çıtır börekler ise babaanneden. 

Anneyi doğum öncesi rahatlatmak ve bebeğin ihtiyaçlarına yönelik hediye yağmuruna tutmak baby shower geleneğinin asıl amacıdır. Bu sebeple bebek partilerinde şemsiye detayı mutlaka kullanılır. Pastel renklerde yağmur damlaları ve kalplerle süslü dantelli şemsiyemizi bu güne özel hazırladık.   

Her partide çokça görüp sıkıldığımız şeker kavanozları bu partide yerini bitki ve meyve çaylarına bıraktı. Misafirlerimize porselen çay fincanları içinde çeşit çeşit çay poşetleri hazırladık.

Paşabahçe'de görür görmez vurulduğum bu vintage sandalyeler, Kurabiye Kamyonu'nun cupcakeleri için sevimli birer platform oldular.

Partiye gelen misafirlerimize dantellerle süslü kutularda çay fincanları hediye ettik. 

Bu parti, Ayşe'nin ailesi ve arkadaşlarıyla kutladığımız 5. parti olduğundan pek çok fikri önceden tüketmiştik. Anı köşesinde diğer partilerde görülmemiş ne yapılabilir diye düşündüğümde ortaya herkesin kendi anı kartını tasarlayabileceği, eğlenceli bir anı masası fikri çıktı. 

Çiçekler, çeşit çeşit kurdeleler, ayna harfler ve daha bir çok farklı süsle dolu bir kavanoz malzemeyi partiye götürdüm ve kalp şeklinde hazırladığımız kartlar üzerine kişiye özel süslemeler yaptık. Herkes kendi hayalindeki anı kartını tasarladı. Hepsi birbirinden güzel oldu ve Ela'ya yazılan özel notlarla tamamlandı.

Bu güzel fotoğrafları kullanmamıza izin verdiği için Ayşe'ye ve fotoğrafta yer alan tüm arkadaşlarına, aile dostlarına teşekkür ederiz.

*Tüm fotoğraflar Anthony and Gloria tarafından çekilmiştir.