Lâl'in 2 Yaş Pikniği

Lâlciğimin 2. yaşını kutlamak için arkadaşlarımız ve aile dostlarımızla hem çok eğlendiğimiz hem de lezzetli yemeklerle dolu harika bir piknik gerçekleştirdik.

İlk doğum günü partisinde Lâl neler olup bittiğinin pek farkında değildi :), o yüzden kendi zevkime göre bir organizasyon hazırlamayı tercih etmiştim. Bu sene ise benim için her şeyden önemlisi onun çok keyif alacağı eğlenceli bir gün planlamaktı ve biz de rahatça koşup oynayabileceğimiz bir piknik yapmaya karar verdik.

Polonezköy'de bulunan Ayşe Teyze Bağ Bahçe mekan ararken aklıma ilk gelen yer oldu çünkü daha önce bir kaç defa gidip mangal yapmıştık.

Bize oyun parkına çok yakın, bol hamaklı güzel bir köşe ayarladılar. Onlardan sadece sıcak atıştırmalıklar için mangal ve soğuk, sıcak içecek çeşitleri aldık. 

Halası ile, Lâl'cim için onun çok sevdiği kediciklerle süslü, kanaviçe işlemeli bir flama hazırladık.

Piknik denince benim aklıma ilk gelen şey piknik sepeti, kırmızı ekoseli örtü ve papatyalı taçlar oluyor. Bizim partimizde de bunların hepsi tabi ki olmalıydı. :) 

Masalarımızı taze gelincik bulamadığım için kırmızı şakayıklar ve kır papatyaları ile süsledik. 

Misafirlerimize hediye olarak minik kiraz sepetleri ve saksılarda çilek tohumları hazırladık.

Doğum günü partimiz mayıs ayında olduğu için havalar henüz tam ısınmamıştı. Biz de soğuk hava ihtimaline hazırlıksız yakalanmaları önlemek için misafirlerimize renkli şallar aldık. 

Partiye gelen her davetli, kendi yaptığı çok çeşitli yiyeceklerle menümüzü zenginleştirdi. Yiyeceklerin birbirleriyle uyumsuz kaplarda olma ihtimali sebebiyle de tatlı masasımızı farklı bir köşeye hazırlamayı tercih ettim.

Elmalı kurabiyelerimiz İrade ablaya, çoook lezzetli cookielerimiz halamıza ait. Tatlı masamızın en güzeli ise Mutlu Dükkan tarafından hazırlanan ve benim taze çiçekler ve meyvelerle süslediğim pastamız oldu. 

Lâl'cim ve ayıcıklarıyla evin her köşesinde piknik yapmışlığımız var. :) O yüzden pastasında da, en sevdiği ayıcıklarıyla şeker hamurundan biblosunu hazırladı Zeynep Hanım. Lâl'in partide giydiği beyaz tulumunun çiçekli kemerine kadar her detayı düşündüğü pastamız için tekrar kendisine teşekkür ederim.

Limonatasız parti olmaz evet ama bu aralar ürünlerine çok bayıldığım Bake and More'suz da artık parti olmayacak gibi. Kağıt fenerlerimiz, pipetlerimiz, tabaklarımız, jumbo balonlarımız hep Bake & More'dan alındı. Eğer henüz tanışmadıysanız, sitelerine ziyaret edip çok çeşitli ürünlerini incelemenizi tavsiye ederim. 

Hem Lâl hem de misafirlerimiz için hazırlanan taze papatyalı taçlarımız My Concept Flowers'a ait. Partilerimizin çiçek süslemelerinde bana çok destek oluyorlar, onların çiçek aranjmanları ile partiler hep çok daha güzel oluyor.

Bu arada fotoğraftaki yakışıklı Lâl'in tek kuzeni Doruk. Birbirlerine sarılmayı hep çok seviyorlar. :)

Bana kısmet olmadı ama misafirlerimiz, desenli yastıklarımızla süslü hamakların tadını uzun uzun çıkardılar.

Partilerde balon kullanmayı hep çok sevmişimdir, son zamanlarda çok moda olan jumbo balonlara ise bayılıyorum. Tek bir tane balon kullanarak bile çok güzel fotoğraflar çekilebiliyor.

Partimizin lezzetli ikramlarını hazırlayan herkese gerçekten çok teşekkür ederim. El birliğiyle gerçek bir piknik hazırladık, ne de güzel ettik. Seneye de mi böyle yapsak acaba? Açıkcası bizim için de hem çok rahat hem de az masraflı bir parti oldu. Bana hep düşük bütçe ile nasıl parti yapabiliriz diye sorular geliyor. Şiddetle tavsiye edeceğim bir organizasyon fikri piknik çünkü sadece içecek masrafı ile yer ayarlamak mümkün oluyor.

Piknik mangalsız olmaz. Hamburgerler, sucuk ekmekler Onur ve Cenk'in ellerine sağlık, çok lezzetlilerdi.

Lâl'ciğimin ilk hamburgeri :)

Doğum günü pikniğinin tadını doyasıya çıkaran lokum Lâl.

Partinin keyfini sadece Lâl çıkarmadı :) Dayımız hamak keyfi yapıyor.

Çok çiçekli partinin çiçek kızları

İyi ki doğurdum. :) 

Doruk ve Lâl tahmin edersiniz defalarca mum üflediler.

Lâl'in çiçekli 2 rakamı ile fotoğrafını çektirelim diye parti boyunca yerlerdeydim. 

En minik misafirimiz Badem.

Pikniğimizde Lâl'in Urla'daki küçük ormanı için bağış kutusu da koyduk. Bence ona verilen en güzel hediye onun için diktirdiğimiz ağaçlar oldu. Destek olan herkese teşekkür ederiz.

Kapanış fotoğrafında gizli mesaj var. Sanırım seneye parti temamız kediler olacak. :)

Lâl'in doğumunun ilk anından itibaren hayatımızın her güzel kutlamasında yanımızda olan canım arkadaşım Sibel'e çok çok çok teşekkür ederim.

*Tüm fotoğraflar Anthony and Gloria tarafından çekilmiştir. 

*Fotoğrafları daha yakından incelemek için üstlerine tıklayabilirsiniz.